5
(1)

Domowe spa dla skóry i zmysłów

Woda różana

woda różana

Róże od dawna są szanowane ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające, a woda poprawiała metabolizm i wypłukiwała toksyny z organizmu.

Od robienia latte po łagodzenie bólu gardła, woda różana może być używana do wielu rzeczy, ale jest szczególnie intensywna w pielęgnacji skóry. Długa lista korzyści obejmuje: zwężenie porów, wygładzenie drobnych linii i zmarszczek, nawilżenie i zmiękczenie skóry oraz redukcję zaczerwień. Niezależnie od tego, czy dodasz go do szamponu, toniku, czy nawet balsamu do ciała, doda Twojej skórze dodatkowego nawilżenia.

Bardzo ważne jest, aby kupować róże wysokiej jakości. Nie wszyscy mamy ogród różany, który tylko czeka na zerwanie, więc kupowanie świeżych róż w lokalnej kwiaciarni wystarczy. Ważne jest, aby upewnić się, że róże są wolne od chemikaliów i pestycydów (możesz też kupić suszone płatki). Wybierając konkretne róże, skłaniaj się ku różom angielskim, kapuścianym lub francuskim.

Zapach może również odgrywać dużą rolę w wyborze koloru. Różowe i czerwone róże mają silniejszy zapach i mają więcej płatków, podczas gdy inne róże (żółte, białe i pomarańczowe) często wydzielają zapach fiołka, cytryny lub goździków.

 

 

Spragnieni dobrej kuchni? Zapraszamy na nasz portal! emame-k.com
Przygotowanie
  • woda źródlana
  • suszone płatki róży
  • lejek
  • szklana miska
  • butelka ze spryskiwaczem
  • materiałowa torebka

Krok 1: W małym garnku zagotuj wodę źródlaną.

Krok 2:  Następnie dodaj garść suszonych płatków czerwonej róży (możesz użyć świeżych, ale upewnij się, że są pachnące i nie są spryskane chemikaliami).

Krok 3: Przykryj garnek i delikatnie gotuj płatki róż, aż stracą kolor.

Krok 4: Po ostygnięciu odcedź wodę różaną przez materiałową torebkę w szklanej misce.

Krok 5:  Przelej wodę do butelki ze spryskiwaczem

Wodę można stosować codziennie tyle razy ile chcemy.

Świeża woda różana przechowywana w lodówce wystarcza na około 2 tygodnie. Trzymana w łazience może jedynie tydzień. Jeśli zostało wody po przelaniu do buteleczki możesz użyć jej do kąpieli lub zamrozić. Stanowi niesamowity środek na oparzenia słoneczne. Spróbuj namoczyć w nim kilka bawełnianych krążków i zamrozić je na cienie pod oczami. Możesz również użyć kostek lodu z wody różanej do łagodzenia stanów zapalnych trądziku.

Zaleca się wykonanie testu alergicznego na skórze np. na ręce, aby sprawdzić czy nie ma żadnych nie pożądanych reakcji.

Średnia ocen 5 / 5. Ilość głosów: 1

Brak głosów!

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze