5
(2)

Cudowne wykończenie codziennej pielęgnacji

Rollery do twarzy

roller do twarzy

Rollery do twarzy, znane również jako jadeitowe rollery, nie są nowością w trendach urody. W rzeczywistości istnieją w Chin

ach od XVII wieku. Jeśli jesteś entuzjastką piękna, która jest na bieżąco z trendami w makijażu i pielęgnacji skóry, prawdopodobnie zauważyłaś je w mediach społecznościowych. Wałki do twarzy stały się jednym z najmodniejszych i najbardziej godnych uwagi narzędzi kosmetycznych.

Rollery do twarzy są to przyrządy kosmetyczne składające się z dwóch rolek, dużej i małej na każdym końcu rączki. Najpopularniejszym typem wałków do twarzy są wałki jadeitowe wykonane z kamienia jadeitowego, ale można również znaleźć inne typy, w tym wałki z kwarcu różowego, wałki z przezroczystego kwarcu, wałki z ametystu, a nawet wałki z niebieskiego sodalitu.

Jest wiele powodów, dla których poleca się używanie rollera do twarzy. Przede wszystkim bardzo szczelnie zamykają one pory, co dotyczy w szczególności tych wałków z chłodnym kamieniem. W dodatku stosowanie wałka do twarzy umożliwia usunięcie z organizmu toksyn, wspierając tym samym jego oczyszczanie.
Masaż kamiennym wałkiem to również okazja do odprężenia i relaksu, a to bardzo pozytywnie odbija się na wyglądzie zewnętrznym. Masowanie twarzy uspokaja lęk, chroni przed negatywną energią i zmniejsza uczucie zmęczenia.

Rolowanie pomaga w ujędrnieniu skóry i zachowaniu jej elastyczności, odkłada w czasie pojawianie się zmarszczek. Regularne wykonywanie tego zabiegu skutkuje również zapobieganiem pojawiania się opuchlizny i cieni, a także worków pod oczami. Jedną z najważniejszych właściwości jest jednakże wspomaganie drenażu limfatycznego oraz poprawa mikro-krążenia krwi.

Stymulowanie drenażu limfatycznego, zwiększenie przepływu krwi oraz usprawnienie krążenia, jakie zachodzą podczas wykonywania zabiegu pozwalają na uzyskanie efektu przeciwstarzeniowego. Dzięki temu działaniu wygładzone zostają drobne linie i zmarszczki, skóra staje się ujędrniona i napięta. Stymulowana jest także produkcja kolagenu, podczas gdy opuchnięcia wokół oczu zostają zlikwidowane.
Drenaż limfatyczny to szczególnie istotny powód, dla którego warto używać rollera do twarzy nie tylko ze względu na działanie przeciwstarzeniowe. Za sprawą tego procesu wypłukane zostają z organizmu toksyny, co skutkuje zyskaniem zdrowszej, bardziej promiennej skóry. Znajdujące się na twarzy i szyi węzły chłonne trzeba pobudzać, ponieważ w przeciwnym wypadku pojawiać się mogą opuchnięcia i trądzik torbielowaty. Szczególnie narażonymi na to miejscami są okolice szczęki, ust i brody.

Zielony jadeit

Odpowiada za hamowanie procesów starzenia się skóry. Kamień szlachetny używany do jego wykonania nazywany jest również „żadowym”. Ma za zadanie wzmocnić układ limfatyczny, zwęzić pory, a tym samym wspomóc walkę z trądzikiem, pozbyć się szarego odcienia skóry, ale też przywrócić skórze witalność, wygładzić i zredukować oznaki zmęczenia. Jadeitowy roller do twarzy odpręża, a według chińskiej medycyny, usuwa również toksyny.

rollery do twarzy

Obsydian

Czarny Obsydian pomaga zwęzić pory, zrównoważyć koloryt skóry, oczyścić i usunąć toksyny i zanieczyszczenia ze skóry oraz pozostawić uczucie odświeżenia. Bioenergoterapeuci cenią obsydian za niezwykłą energię, która chroni przed negatywną energią płynącą z zewnątrz i złym spojrzeniem. Wpływa na sferę duchową, na pozytywne nastawienie do świata i problemów, odciąga od depresyjnego myślenia. 

 

rollery do twarzy

Różowy kwarc

Kwarc wykorzystany do masażu twarzy zawdzięcza ten kolor obecności tytanu i manganu. W pielęgnacji odpowiada za redukcję napięcia i relaks, ale też posiada właściwości oczyszczające, czy antystresowe. Lepiej niż roller jadeitowy trzyma chłód. Jako “kamień miłości” opóźnia procesy starzenia i odpowiada za jej lepsze napięcie.

 

rollery do twarzy

Biały jadeit

Kamień White Jade  pomaga schłodzić i odświeżyć zmęczoną skórę, konturować mięśnie twarzy, zmniejszyć widoczność cieni i rozjaśnić cerę. Nazywany jest on “kamieniem młodości”. Według wierzeń ludowych kamień ten usuwa negatywną energię. Dodatkowo chroni przed zmęczeniem, wzmacnia ciało, a lecząc wszelkie zaburzenia wewnętrzne przedłuża żywotność. Ponadto jego biała odmiana ma znacząco wpływać na poprawę odporności.

 

Spragnieni dobrej kuchni? Zapraszamy na nasz portal! emame-k.com
Jak masować twarz krok po kroku

masaz twarzy

Masaż rollerem do twarzy wykonywany jest rozpoczyna się od środka brody i kieruje górę w kierunku ucha. Wykonuje się przy tym płynne, delikatne ruchy i powtarza się je po 5 – 10 razy na każdą sekcję. Dzieje się tak, ponieważ w tej chwili węzły chłonne znajdują się wzdłuż linii szczęki oraz przy uchu.

Wałek do twarzy w dalszej kolejności służy do masowania ust i policzków. Najpierw powinno się wykonać masaż samych ust, a następnie zacząć masować w górę i na zewnątrz w kierunku ucha. Zabieg na policzkach wykonuje się zgodnie z tą samą zasadą, w górę i w dół do ucha. Praca wykonywana jest od środka do zewnątrz, czyli od nosa do uszu. Można również zacząć wykonywać ruchy rollerem do twarzy od dołu do góry, przesuwając go od szczęki aż do delikatnego uderzenia w kość policzkową. Dzięki takiej zmianie kierunku można bardzo poprawić prezencję swoich kości policzkowych.

W trakcie wykonywania masażu czoła roller powinien zostać początkowo położony na środku, w miejscu, w którym spotykają się brwi. Ruchy należy wykonywać w górę, nad obszarem oka i ku linii włosów. Powinno się je powtórzyć 5 – 10 razy dla każdej sekcji, aż do momentu, w którym rozmasowane zostanie całe czoło. Następny ruch stanowi przesunięcie się bokiem w kierunku ucha, żeby toksyny zostały wypchnięte w kierunku węzłów chłonnych za uszy. Rolowanie wykonuje się wówczas jednym ruchem zamiatającym po bokach szczęki aż do podstawy szyi, który należy powtórzyć 3 – 5 razy.

Masowanie okolic oczu rollerem twarzy najefektywniej wykonuje się za pomocą małego wałka. Ruchy powinno się robić w kierunku ucha, zaczynając od wewnętrznego kącika oka. Trzeba jednak koniecznie pamiętać, że całość musi być wykonywana bardzo delikatnie, ponieważ cały ten obszar jest niezwykle delikatny i wrażliwy.

Rolka do masowania twarzy posiada jeszcze kilka uniwersalnych zasad, o których warto pamiętać w trakcie jej używania. Nigdy nie wskazane jej cofanie ani wstrzymywanie się w trakcie wykonywania ruchów. Masaż wykonuje się tylko w jednym kierunku, ponieważ kierowanie rollera w tę i z powrotem może doprowadzić do szarpania i ciągnięcia skóry. Łatwo też zapamiętać, że za każdym razem masowanie wykonywane jest w kierunku węzłów chłonnych, ponieważ cel stanowi pozbycie się toksyn z organizmu. Jednocześnie takie ukierunkowanie pozwala na podniesienie skóry i daje efekt jej zagęszczenia.

Każdy tego rodzaju zabieg należy rozpoczynać od szyi. Celem jest bowiem otworzenie węzłów chłonnych, żeby toksyny mogły płynnie wypływać z ciała. Wiele osób posiada spowolniony albo zablokowany kanał limfatyczny. W takiej sytuacji rozpoczynanie od czoła z pewnością okaże się nieskuteczne, ponieważ toksyny nie będą miały drenażu, gdy znajdujące się przy uchu, szczęce albo szyi węzły chłonne będą zablokowane.

 

Czyszczenie rollera

Po użyciu zawsze trzeba wytrzeć go miękką i wilgotną szmatką, a następnie bardzo dokładnie osuszyć za pomocą czystego, suchego ręcznika. Nie wolno polewać wałka gorącą wodą, niewskazane jest także pozostawianie go w wodzie na dłużej. Pod żadnym pozorem nie można także nigdy używać żadnych żrących środków chemicznych ani czyszczących, które mogą doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia rollera do twarzy. Poza tym nie jest wskazane używanie tego typu chemikaliów w kontakcie z przedmiotem używanym do pielęgnacji twarzy.

Średnia ocen 5 / 5. Ilość głosów: 2

Brak głosów!

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze