0
(0)

Dogłębne oczyszczenie

Maska z węgla aktywnego

maska z węgla aktywnego

Maseczki złuszczające z węglem aktywnym są dostępne na rynku od kilku lat i pozostają jednym z najpopularniejszych produktów do oczyszczania twarzy wszech czasów. Wszyscy w społeczności kosmetycznej mają obsesję na punkcie tych masek, ponieważ zapewniają niezwykle satysfakcjonujące uczucie, gdy je zdejmujemy.

Węgiel aktywny od dawna znany jest ze swoich właściwości detoksykujących i jest najczęściej stosowanym sposobem leczenia zatruć żołądkowo-jelitowych w krajach rozwiniętych. Jego wyjątkowe właściwości wynikają z dużej powierzchni cząstek węgla drzewnego i łatwo wiążą się z innymi substancjami chemicznymi.

Po podaniu doustnym pacjentom zaobserwowano, że węgiel aktywowany skutecznie wiąże się z truciznami i środkami odurzającymi, skutecznie zapobiegając ich przetwarzaniu przez organizm. Same cząstki węgla drzewnego są zwykle dobrze tolerowane i rzadko prowadzą do powikłań.

Właściwości węgla aktywnego jako efektywnego oczyszczania organizmu z toksyn przy minimalnym podrażnieniu sprawiła, że ​​stał się popularnym składnikiem maseczek do twarzy, a także innych produktów higienicznych i pielęgnacyjnych. Jego właściwości chłonne mają skutecznie przyciągać i wchłaniać zanieczyszczenia ze skóry oraz trucizny i inne środki odurzające. Nie ma jednak podstaw naukowych dla tej teorii. Chociaż był używany do celów medycznych od dziesięcioleci, wpływ węgla aktywnego na skórę nie został jeszcze dokładnie zbadany.

Węgiel aktywny jest poddawany działaniu tlenu, co nadaje mu znacznie bardziej porowatą strukturę niż jego odpowiednik przypominający cegłę. W rzeczywistości węgiel aktywny jest powszechnie stosowany w kręgach medycznych, aby zapobiec przedostawaniu się toksycznych substancji do organizmu. Na przykład ktoś, kto spożył truciznę, może otrzymać mieszankę zawierającą węgiel aktywny, aby wchłonąć truciznę w żołądku, zanim będzie miała szansę przeniknąć do krwiobiegu. Węgiel aktywny jest również kluczowy w filtracji wody. W szczególności dobrze przyciąga chlor i inne zanieczyszczenia, które mogą być śmiertelne, jeśli są spożywane w nadmiarze.

 

 

Spragnieni dobrej kuchni? Zapraszamy na nasz portal! emame-k.com
Przygotowanie
  • 1 kapsułka węgla aktywowanego (około 1/4 do 1/3 łyżeczki)
  • 1/4 łyżeczki glinki bentonitowej
  • 1 łyżeczka żelatyny niearomatyzowanej
  • 2 krople olejku z drzewa herbacianego
  • 2 łyżeczki wrzącej gorącej wody

Krok 1: Zmyj makijaż i użyj delikatnego środka do mycia twarzy, następnie osusz skórę.

Krok 2: Otwórz kapsułkę z węglem aktywnym (lub zmiażdż tabletkę) i dodaj zawartość do małej miski szklanej lub ceramicznej.

Krok 3:  Dodaj glinkę bentonitową i żelatynę. Następnie dodaj wrzącą wodę i dobrze wymieszaj mini szpatułką silikonową (unikaj metalowych łyżek, ponieważ metal może osłabić właściwości glinki bentonitowej). Żelatyna zagęści maskę. Dodaj 1 kroplę olejku z drzewa herbacianego i ponownie wymieszaj.

Krok 4: Za pomocą pędzla do maski nałóż warstwę maseczki na skórę, omijając brwi i uważaj, aby nie zamknąć oczu.

Krok 5: Nałóż maskę dość szybko, ponieważ maska ​​będzie nadal gęstnieć. Jeśli ​​wyschnie przed nałożeniem, dodaj jeszcze 1/2 do 1 łyżeczki wrzącej gorącej wody, aby ​​znów stała się płynna.

Krok 6: Po nałożeniu grubej warstwy maski na skórę pozostaw do wyschnięcia na około 20-30 minut. Być może trzeba będzie poczekać dłużej w zależności od grubości. Poczujesz lekkie mrowienie od glinki bentonitowej i olejku z drzewa herbacianego, które pomogą usunąć zanieczyszczenia ze skóry.

Krok 7: Gdy maska ​​wyschnie, zacznij od krawędzi (podbródek lub czoło) i powoli zdejmij maskę, aż całkowicie zniknie. Możesz użyć ciepłej myjki, aby usunąć resztki maski z twarzy.

Krok 8: Zastosuj tonik, a następnie krem ​​nawilżający, aby odżywić skórę.

Jak często należy nakładać maskę węglową?

Podobnie jak w przypadku innych masek do twarzy, najlepiej nakładać maseczkę węglową raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli masz wrażliwą skórę lub czujesz suchość po użyciu maski węglowej, stosuj tylko raz w tygodniu lub co kilka tygodni.

 

Zaleca się wykonanie testu alergicznego na skórze np. na ręce, aby sprawdzić czy nie ma żadnych nie pożądanych reakcji.

Średnia ocen 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak głosów!

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze