0
(0)

Miękka i gładka skóra

Maść z czarnego bzu

Maść z czarnego bzu

Drzewo o niesamowitym potencjale i bogatych właściwościach korzystnych dla człowieka.
Zarówno owoce jak i kwiaty używane są w medycynie od tysięcy lat. Mają podobne do siebie właściwości wzmacniania układu odpornościowego i zwalczania infekcji, ale to kwiaty mają kilka dodatkowych zastosowań.
Mikstura z czarnego bzu, krwawnika i mięty, jest świetnym środkiem zwalczającym gorączkę i w przeszłości była często używana na odrę i ospę wietrzną.

Kwiaty pomagają również w zwalczaniu zapalenia spojówek i łagodzenia zaczerwienionych swędzących oczu, bólu i obrzęku w ostrym zapaleniu stawów oraz łagodzenia bólu zębów, są naturalnymi lekami przeciwhistaminowymi.

Badania kliniczne zaczynają również wykazywać, że te kwiaty mogą obniżać poziom cukru we krwi. Jest to potencjalnie przydatne w leczeniu cukrzycy typu 2.

Kwiaty czarnego bzu znane są również ze swoich właściwości zmiękczających oraz przeciwzmarszczkowych. Stąd właśnie przygotowaliśmy dla Was przepis na maść z kwiatów czarnego bzu.

 

Spragnieni dobrej kuchni? Zapraszamy na nasz portal! emame-k.com
Składniki (maść):
  • 1/2 szklanki oleju z kwiatów czarnego bzu
  • 2 łyżki wosku pszczelego
  • 15 kropki olejku eterycznego
Składniki (olejek z czarnego bzu):
  • 1 słoik 500 ml
  • 15 suszonych lub świeżych kwiatów (suszone dają bardziej intensywny zapach)
  • 450 ml olejku migdałowego
Sposób przygotowania

Krok 1. Zbierz świeże kwiaty czarnego bzu, alternatywnie kup suche. Zalecamy się nie myć kwiatów przed użyciem, ponieważ pyłek nadaje zapach oraz kolor. Przed użyciem wystarczy usunąć owady i przygotować kwiaty do wyschnięcia.

Krok 2. Po całkowitym wyschnięciu przygotuj olejek z czarnego bzu. Włóż kwiaty do słoika a następnie zalej je olejkiem, odstaw słoik na dwa tygodnie w ciepłe miejsce (ciepłym ale nie nasłonecznionym).

Krok 3. Zmieszaj olejek z woskiem pszczelim i umieść go w misce, aż do rozpuszczenia wosku.

Krok 4. Delikatnie wymieszaj miksturę.

Krok 5. Następnie dodaj olejek eteryczny, nadaje on maści dodatkowe właściwości lecznicze jak i przyjemny zapach. Uważa się, że olejek eteryczny z kadzidła stosowany jako składnik produktów do pielęgnacji skóry zmniejsza widoczność zmarszczek, plam starczych, blizn i rozstępów. Jest również bardzo dobrym rozwiązaniem w pielęgnacji skóry suchej.

Krok 6. Wlej miksturę do szklanego słoika, gdy będzie jeszcze płynna, pozostaw na 2 godziny i ciesz się.

Średnia ocen 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak głosów!

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze