0
(0)

Jak zimna pogoda działa na naszą skórę

jak zimno działa na skórę

Starzenie się nie jest jedyną rzeczą, która ma negatywny wpływ na naszą skórę. Zmiany pogody są w rzeczywistości jednym z największych winowajców, jeśli chodzi o zmarszczki i inne problemy skórne, takie jak suchość. Skoro zbliża się sezon mrozów i chłodnych dni pora poruszyć temat jak zimna pogoda działa na naszą skórę.

Tak więc w kółko mówiono nam, żebyśmy trzymali się z dala od słońca; że wydobędzie zmarszczki i wysuszy skórę. Ale czy wiesz, że bardziej prawdopodobne jest pojawienie się zmarszczek zimą niż latem? To prawda, a to dlatego, że w chłodne miesiące w powietrzu jest mniej wilgoci niż w te gorące, a wraz z suchym powietrzem i ostrymi zimowymi wiatrami nasza skóra zaczyna wysychać. A pamiętajmy, że skóra zawiera kolagen, czyli kluczowy element struktury skóry i potrzebuje odpowiedniego nawilżenia.

Według dermatologów, kiedy wilgotność powietrza spada poniżej 30%, skóra zaczyna naprawdę wysychać, szczególnie w okolicach ust i dłoni. Wraz ze spadkiem wilgotności skóra nie jest w stanie zatrzymać już tak dużej ilości wody, przez co staje się sucha i skłonna do pęknięć. Wraz z wiekiem nasza zdolność do wytwarzania naturalnych olejków ochronnych (sebum) spada, a to w połączeniu z chemikaliami w naszym codziennym życiu sprawia, że nasza skóra zaczyna być naprawdę sucha i szorstka.

Tak więc, aby zwalczyć straszną suchość musimy działać zanim się zacznie się pojawiać. Gdy tylko wyjdziesz spod prysznica i gdy skóra jest jeszcze wilgotna, nałóż krem nawilżający. To zatrzyma dodatkową wodę i zapobiegnie wysychaniu skóry. Dobre w użyciu środki nawilżające to te, które mają właściwości nawilżające. Należą do nich oleje takie jak oliwka, kokos, jojoba, witamina E czy aloes.

Unikaj środków nawilżających z dodatkiem sztucznych zapachów i olejków eterycznych takich jak mięta pieprzowa i eukaliptus. Mogą one powodować podrażnienia, zwłaszcza jeśli skóra jest już sucha i popękana. Sprawdź skład, jeśli zobaczysz kwas hialuronowy, trzymaj się z daleka! Ten składnik znajduje się w wielu produktach kosmetycznych i działa wręcz przeciwnie do utrzymywania nawilżonej skóry. Dzieje się tak, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją utrzymującą wilgoć, a jej skuteczność zależy od nawilżenia. Jeśli w otoczeniu nie ma wilgoci, zacznie odciągać ją ze skóry!

Kolejną rzeczą, której należy unikać, są gorące prysznice. Wiem, że nie ma nic lepszego niż pozwolić, aby gorąca woda zalewała nas niczym deszcz, ponieważ wchłaniamy jak najwięcej ciepła. Złą rzeczą jest jednak to, że ciepło niszczy kolagen. Co oznacza, że ​​prowadzi to do przerażająco suchej skóry.

Powinniśmy to jeść dużo niezbędnych tłuszczów. Awokado, ryby, nasiona lnu, olej kokosowy to doskonałe źródła niezbędnych tłuszczów. Nasze komórki otoczone są ochronną błoną lipidową (tłuszczową), a jeśli organizm nie ma ich wystarczającej ilości, traci wilgoć i zdolność do prawidłowego funkcjonowania.

Jeżeli potrzebujecie pomysłów jak zabezpieczyć się przed nadchodzącą zimą, polecamy nasz dział na temat pielęgnacji skóry. Znajdziecie tam wiele domowych sposób na nawilżenie i jego utrzymanie. LINK

Średnia ocen 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak głosów!

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze