0
(0)

Rozgrzewa i oczyszcza organizm

Herbata z pokrzywy

herbata z pokrzywy

Pokrzywa była używana w starożytnej Grecji i Rzymie. W średniowiecznej Europie pokrzywa była uważana za swego rodzaju panaceum i była stosowana na wszelkiego rodzaju dolegliwości. Herbatka z pokrzywy jest uważana za lekko przeczyszczającą i rozgrzewającą.

Herbata z pokrzywy jest bogata w wiele składników odżywczych, w szczególności witaminę A, różne witaminy z grupy B (w tym B1, B2, B3 i B5), witaminę C, aminokwasy, wapń, kwasy tłuszczowe, kwas foliowy, żelazo , magnez, mangan, fosfor i potas. Zawiera również liczne składniki odżywcze i przeciwutleniacze, w tym kwas octowy, beta-karoten, betainę, kwas kawowy i likopen. Z tego powodu jest powszechnie ceniony jako zdrowy napój.

Korzeń pokrzywy zwyczajnej jest stosowany w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego, zwłaszcza przez europejskich lekarzy, co jest poparte badaniami. Niektóre badania pokazują, że pokrzywa może mieć co najmniej niewielki wpływ na radzenie sobie i łagodzenie objawów alergii, takich jak kichanie, przekrwienie, swędzenie i stan zapalny.

Więcej na temat pokrzywy w tym artykule.

 

Pokrzywa dla zdrowych włosów?

Pokrzywa ma wieloletnią renomę w zapobieganiu wypadaniu włosów i sprawianiu, że włosy są lśniące i piękne.

Jest bogata w przeciwutleniacze, takie jak witamina A, C i polifenole. Wszystkie te związki pomagają neutralizować wolne rodniki. Chcesz pozbyć się wolnych rodników, niestabilnych cząsteczek tlenu, ponieważ mogą one uszkadzać zdrowe komórki, w tym komórki rzęsate, i powodować przerzedzenie.

Kolejną wspaniałą cechą pokrzywy jest jej zdolność do rozszerzania i wzmacniania naczyń krwionośnych – co oznacza, że ​​mieszki włosowe otrzymują więcej składników odżywczych i tlenu. Dzięki temu włosy staną się mocniejsze i zdrowsze.

Oto część z benefitów jakie otrzymujemy:

  • Odświeża skórę głowy i reguluje nadmierne przetłuszczanie się
  • Odżywia mieszki włosowe
  • Właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne zmniejszają swędzenie i podrażnienia
  • Kwas pantotenowy pielęgnuje włosy oraz wzmacnia ich połysk i objętość
Spragnieni dobrej kuchni? Zapraszamy na nasz portal! emame-k.com
Jak parzyć herbatę z pokrzywy?

Aby zmaksymalizować korzyści płynące z herbaty z pokrzywy, najlepiej zaparzyć 2-3 łyżeczki suszonych liści pokrzywy w 1 litrze (568 mililitrów) wrzącej wody przez 10-15 minut.

Jedno z badań z 2016 roku sugeruje, że moczenie herbaty z pokrzywy przez 10 minut w wodzie o temperaturze 50-60°C jest najlepszym sposobem na zachowanie jej zawartości witaminy C.

Średnia ocen 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak głosów!

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze